Czwartek, 21 maja 2015

Rozkoszny weekend na Słowacji!


Jeśli macie ochotę na upojny weekend za granicą z widokiem na piękne krajobrazy, to dzisiaj przygotowaliśmy dla Was specjalną propozycję. Słowacja to malownicze państwo graniczące z Polską przy południowej granicy. Łączą nas także Tatry, których 77% leży po słowackiej stronie. Jest to idealne miejsce na spędzenie aktywnego weekendu z bliskimi.
 

https://www.klubznizek.pl/upload/14322069013.jpg
 

Miłośnicy gór i wędrówek nie mogę przegapić okazji, aby po stronie naszych sąsiadów zdobyć następujące szczyty: Gerlach, Łomnica, Krywań, Lodowy Szczyt, Sławkowski Szczyt, Hawrań. Wielu ludzi, którzy mieli okazję stanąć na samej górze twierdzi, że było to jedno z najprzyjemniejszych uczuć w ich życiu. Wędrowanie po szlakach górskich daje poczucie wolności i pozwala na kilka dłuższych chwil oczyścić głowę z nadmiaru problemów. Ponadto jak wszyscy wiemy, górskie powietrze ma także pozytywne działanie na nasze zdrowie. Ciśnienie powietrza obniża się wraz z wysokością, w związku z tym jest to bardzo dobra terapia dla ludzi cierpiących na astmę, ponieważ dzięki głębszym oddechom zwiększa się wydolność płuc. Należy także pamiętać, że podczas takich wędrówek zmienia się skład krwi. Zdecydowanie ulega polepszeniu, ponieważ obserwuje się podwyższoną ilość czerwonych krwinek zawierających hemoglobinę – czyli barwnik transportujący tlen. Oznacza to tyle, że nasza krew jest bardziej nasycona tlenem. Pamiętajcie także, że na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. powietrze jest czyste, wolne od bakterii i alergenów.

 

https://www.klubznizek.pl/upload/14322068792.jpg
 

Czyż te wszystkie pozytywne aspekty nie zachęcają do wybrania się na weekend w góry? Jednak oprócz intensywnego wysiłku jaki jest związany z wędrówką po górach, na Słowacji można także dostąpić rozkosznego odpoczynku i relaksu, dzięki któremu z pewnością naładujecie swoje akumulatory.

 

W naszej ofercie mamy wyjątkową propozycję – pobyt dwa 2 osób w kurorcie Tatrzańska Łomnica na Słowacji! Weekend na wyciągnięcie ręki!

 

https://www.klubznizek.pl/upload/14322068641.jpg

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej