Wtorek, 26 maja 2015

Atrakcje turystyczne Poznania!


Czasami do każdego z nas przychodzi ochota na oderwanie się od rzeczywistości i wybranie się na weekend do innego miasta Polski niż to zamieszkiwane przez nas na co dzień. Polska to bardzo urokliwy kraj, pełen niespodzianek i miast, które warto odwiedzić. Wiele z nich kryje w sobie niezwykle ciekawe atrakcje turystyczne oraz zakątki przepełnione wydźwiękiem historycznym. Dzisiaj bliżej przyjrzymy się atrakcjom, które zapewnia nam miasto Poznań.
 

https://www.klubznizek.pl/upload/1432639081Kozio_ki.jpg
 

Poznań jest piątym pod względem liczby mieszkańców miastem w Polsce, leży na Pojezierzu Wielkopolskim. Stanowi kolebkę architektury renesansu, a jej szczególne przejawy można zaobserwować na Starym Mieście. Ponadto cechą charakterystyczną tego miasta na arenie międzynarodowej są koziołki trykające na wieży Ratusza. Z tejże wieży każdego dnia o godzinie 12:00 jest odgrywany hejnał Poznania. Innymi, równie pięknymi i pełnymi historii i ciekawostek budynkami są domki budnicze, waga miejska, czy odwach. Wielu przyjezdnych zachwyca się także wznoszącym się nad Starym Miastem Zamkiem Królewskim otoczonym fragmentem murów obronnych.
 

https://www.klubznizek.pl/upload/14326390605fbf942762b370c63232bc8ba5e4814d.jpg
 

Niezwykle interesującym jest fakt, iż Poznań jest atrakcyjny pod względem turystycznym o każdej porze roku, dlatego nie ma większego znaczenia, w którym okresie się do niego wybierzecie na weekend lub urlop. To miasto akademickie o szerokim spektrum kulturowości, w którym na pewno nie będziecie się nudzić. Istnieje także wiele możliwości na spędzenie czasu tylko we dwójkę w bardzo romantycznej atmosferze.
 

https://www.klubznizek.pl/upload/1432639102posen.jpg
 

Specjalnie dla Was mamy w swojej ofercie promocję na pobyt w Poznaniu dla dwóch osób. Sprawdźcie, czy Poznań zaczaruje także Was!

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej