Czwartek, 18 czerwca 2015

Malownicze krajobrazy Beskidu Sądeckiego!


Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a Wy jeszcze się nie zdecydowaliście gdzie spędzić swój długo wyczekiwany urlop? Nic dziwnego, Polska to w końcu malowniczy kraj, z wieloma regionami i krajobrazami wartymi odwiedzenia. Jednym z nich jest piękny Beskid Sadecki, pasmo górskie w Karpatach Zachodnich.

Beskid Sądecki pokrywają wspaniałe lasy, wśród których przeważają drzewostany bukowe, jodłowe i świerkowe. W celu zachowania i ochrony unikalnego krajobrazu naturalnego został utworzony Popradzki Park Krajobrazowy, który zajmuje znaczą część regionu. Ciekawostką jest występowanie większej liczby gatunków górskich, niż w sąsiednim i położonym bardziej na północ Beskidzie Wyspowym.

http://www.klubznizek.pl/upload/1434634354krynica.jpg

W regionie wyznaczono wiele  szlaków turystyki pieszej, gdzie spacerowicze mogą podziwiać krajobrazy wysokogórskie. Najważniejszy i najdłuższy szlak - Główny Szlak Beskidzki - przebiega głównymi grzbietami Pasm Radziejowej i Jaworzyny. Beskid Sądecki cechuje się także występowaniem wielu źródeł mineralnych, w pobliżu których powstało wiele uzdrowisk.

Krynica Zdrój jest jednym z największych i bardziej atrakcyjnych uzdrowisk znajdujących się w Beskidzie Sądeckim. Funkcjonuje już od  ponad 200 lat, a Stare Łazienki Mineralne, Stare Łazienki Borowinowe, Pijalnia Główna czy Nowy Dom Zdrojowy wyryły nie tylko niezatarte piętno na architektonicznej mapie miasta i regionu, ale są przede wszystkim świadectwem narodzin polskiego wodolecznictwa.

http://www.klubznizek.pl/upload/1434634715menu_cnt_hdr_krynica-zdroj-jaworzyna.jpg
 
Poza zapierającą dech w piersiach scenerią Krynica Zdrój oferuje także takie atrakcje jak: spływy pontonowe, park liniowy, paintball, tor gokartowy, sankostrada oraz wiele innych aktywności, które gwarantują niesamowite i niezapomniane wrażenia.

Warto też wspomnieć o dorocznej imprezie w Krynicy-Zdroju. Jest to, organizowany od 1967 r., Europejski Festiwal Opery i Operetki im. Jana Kiepury. Na dwa tygodnie, na przełomie sierpnia i września zjeżdża około 1000 solistów i artystów w tym teatry muzyczne, teatry rozrywki i pantomimy. Koncertu promenadowego na deptaku słucha około 20 000 osób.

http://www.klubznizek.pl/upload/1434634947uzdrowisko.jpg

Obszar Beskidu Sądeckiego jest tak kuszący, że przygotowaliśmy dla was specjalną ofertę wakacyjną w Krynicy Zdrój!

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej