Środa, 4 maja 2016

Poznaj Miasto Dwóch Krain


 

Wybierz się już dziś do miasta, które może się pochwalić tytułem Krakowa północy, ze względu na nagromadzenie i stan przedwojennych zabytków. Pierniki, czyli flagowy produkt tego miasta, był wymieniany wśród czterech najlepszych rzeczy w Rzeczypospolitej w popularnym przysłowiu z XVII wieku. Odwiedź Bulwar Filadelfijski, a we wrześniu wybierz się na coroczny festiwal świateł, kiedy to przestrzeń miejska staje się tłem dla niezwykłych iluminacji.
 

https://www.klubznizek.pl/upload/1462363357torun.jpg


Chodzi oczywiście o miasto rodzinne jednego z największych polskich astronomów - Mikołaja Kopernika, czyli Toruń. Leży on na styku dwóch krain geograficznych, jego prawobrzeżna część należy do Pomorza, a lewobrzeżna do Kujaw. Miasto może pochwalić się pięknie zachowanym średniowiecznym zespołem architektonicznym, który został wpisany na światową listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Warto przejść się wąskimi uliczkami wzdłuż muru miejskiego, zwiedzić muzeum w ratuszu, kupić tradycyjne pierniki, zajrzeć do katedry Świętojańskiej. Na obiad polecamy drożdżowe pierogi w jednej z dwóch najbardziej obleganych knajp w Toruniu, a na deser oczywiście obowiązkowe katarzynki! Po skończonym zwiedzaniu, doskonałym zwieńczeniem dnia będzie spacer na południowy brzeg Wisły, skąd można podziwiać słońce zachodzące nad tym unikatowym średniowiecznym miastem. Warto też spędzić po tej stronie rzeki trochę więcej czasu, ponieważ znajduje się tam Kępa Bazarowa, czyli unikalny rezerwat leśny w samym środku miasta.
 

https://www.klubznizek.pl/upload/1462363082800x600.jpg


Aby w pełni nacieszyć się wypoczynkiem w Toruniu, zapraszamy was na pobyt w luksusowym hotelu Copernicus. Do waszej dyspozycji jest hotelowa restauracja, siłownia, kompleks basenów, a także gabinet SPA na światowym poziomie. Hotel charakteryzuje się nowoczesnym, a zarazem komfortowym wystrojem, wysokiej jakości kuchnią i najwyższym standardem obsługi. Dodatkowym atutem jest świetna lokalizacja, zaledwie 500 metrów od starego miasta.
 

https://www.klubznizek.pl/upload/1462364291394.jpg

 

Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania to magiczne miasto, gdzie historia zderza się ze współczesnością!

 

 

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej