Piątek, 20 maja 2016

Gwiazda Północy


Pogoda w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza, ale nie zapominajmy, że wakacje coraz bliżej. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki przewodnik po jednym z najbardziej malowniczych nadmorskich kurortów - Jastrzębiej Górze. Zobacz najbardziej wysunięte na północ miejsce w Polsce, przejdź się po pięknej plaży o szerokości nawet 200 metrów, otoczonej majestatycznymi klifami. Już niedługo będzie okazja do obserwowania niezwykłego zjawiska astronomicznego, czyli białych nocy żeglarskich. W połowie czerwca Słońce przez nawet kilkanaście dni będzie schodziło za linię horyzontu na tyle płytko (zaledwie 12 stopni), że nie zapada całkowita ciemność.

 

http://www.klubznizek.pl/upload/1463748742jastrzebia.jpg


Oprócz pięknych okoliczności przyrody w Jastrzębiej górze można liczyć na wiele innych atrakcji. Mnogość restauracji, kawiarni i barów sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Na fanów wędrówek zarówno pieszych i rowerowych czekają kilometry szlaków turystycznych, odpowiednio przygotowanych i oznaczonych. Piękne, zabytkowe wille z początków XX wieku zachwycą każdego miłośnika architektury.
 

http://www.klubznizek.pl/upload/1463748543jastrzebia1.jpg


Kultura kaszubska, którą można zaobserwować na każdym kroku, czyni to miasto jeszcze bardziej niezwykłym i ciekawym. Na głównej promenadzie można zapoznać się z tekstem ,,Kaszubskich Nut”, czyli najpopularniejszej kaszubskiej piosenki, będącej swoistym regionalnym abecadłem. Warto spróbować też regionalnych specjałów, przygotowanych według tradycyjnych, ludowych receptur.

 

Te wszystkie atrakcje będą na wyciągnięcie ręki z luksusowego hotelu Ara. Obiekt gwarantuje najwyższej jakości obsługę i relaks, jakiego już dawno nie zaznaliście. W nowej, niezwykle niskiej cenie zawiera się dostęp do sauny, solarium, sali fitness, a to wszystko tylko 100 metrów od morza!

 

http://www.klubznizek.pl/upload/1463748879jastrzebia2.jpg

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej