Czwartek, 2 czerwca 2016

Odwiedź jedyne w Polsce Księstwo!


Morze, jezioro, las, rzeka? Park Narodowy, porośnięty hektarami drzew, a może wyjątkowej urody wydmy? Nie musisz wybierać, ponieważ to wszystko dostaniesz na wyciągnięcie ręki w Łebie. Właściwie, to w Księstwie Łebskim, które od 1998 roku dysponuje własnymi paszportami, walutą i oczywiście monarchą.
 

Miasto swój tytuł otrzymało nie bez przyczyny. Jest to magiczne miejsce leżące wśród jezior, lasów, rzek i nad samym brzegiem morza. Biały, niezwykle czysty piasek tworzy malownicze plaże i spektakularne, nawet czterdziestometrowe, wędrujące wydmy. Stojąc na szczycie jednej z nich łatwo zrozumieć, dlaczego Łeba nazywana jest ,,polską Saharą”.
 

https://www.klubznizek.pl/upload/1464866708Leba_Dunes.jpg


Mała wioska rybacka, która stała się kurortem wypoczynkowym, oprócz unikalnych okoliczności przyrody, słynie z urokliwych knajpek z miejscowym jedzeniem, klimatycznych barów, a także luksusowych restauracji. Spróbuj świeżych ryb prosto z kutra i poznaj sekrety kaszubskiej kuchni, a wieczorem przekonaj się co to znaczy prawdziwa zabawa do rana.
 

Dla osób chcących aktywnie spędzić czas wolny czekają znakomite warunki do żeglarstwa, kite- i windsurfingu. Nie bez przyczyny to właśnie w Łebie urządzane są najważniejsze w Polsce zawody windsurfingowe, czyli Allegro Cup. Dostępnych jest też wiele kilometrów malowniczych tras rowerowych i pieszych, a dla wszystkich amatorów jazdy konnej dostępne są znakomite ośrodki jeździeckie.
 

Dla rodzin z dziećmi dostępnych jest wiele atrakcji, które zachwycą każdego szkraba. Polecamy najsłynniejszy w Polsce Park Jurajski, gdzie można stanąć oko w oko z największymi stworzeniami, jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi i dowiedzieć się jak wyglądali przodkowie znanych nam dziś zwierząt. Na terenie Parku dostępne są tez kolejki tematyczne, wioska indiańska, place zabaw, mini zoo, warsztaty rzemiosła, a w gorące dni pontonowa zjeżdżalnia wodna!
 

https://www.klubznizek.pl/upload/1464867847leba.jpg


Do tych i wielu innych atrakcji najlepszy dostęp jest z Łeba Hotel & Spa *** - naszej aktualnej oferty dnia. Ten luksusowy obiekt mieści się w centrum Łeby, tylko 200 metrów od morza. Poczuj się w Łebskim Księstwie jak członek rodziny królewskiej!

 

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej