Poniedziałek, 5 września 2016

Złota góra


Tatrzańska Łomnica to malownicze słowackie miasteczko, które może pochwalić się bliskością jednego z najwyższych szczytów w Tatrach – Łomnicy (2634 m n.p.m.) Ta potężna góra ma też ciekawą historię, w XVIII wieku jej północne zbocza słynęły ze złóż złota i srebra. Teraz próżno szukać tam żądnych bogactw eksploratorów (może dlatego, że mają tam kolejkę linową, a nie złoty pociąg wink). Niezmiennie jednak imponujący szczyt przyciąga fanów górskich wędrówek i malowniczych widoków.
 
http://www.klubznizek.pl/upload/1473087468tatry6.jpg
 
Dla najbardziej wymagających przygotowana jest piesza trasa na szczyt, którą można przejść pod czujnym okiem wykwalifikowanego przewodnika. Osoby nie przepadające za wielokilometrowymi marszami pod górę, mają do dyspozycji kolejkę linową, którą można dostać się na sam szczyt. Po drodze warto zwiedzić okolice Łomnickiego Stawu, gdzie znajdują się restauracje, place zabaw i wiele innych atrakcji turystycznych.
 
http://www.klubznizek.pl/upload/1473087451tatry8.jpg
 
Okolice Tatrzańskiej Łomnicy słyną też z wielokilometrowych tras rowerowych, które zadowolą każdego fana aktywnego odpoczynku. Dostępne są szlaki zarówno bardzo trudne jak i takie, które są polecane dla rodzin z dziećmi.
 
 
Podczas wypoczynku warto zejść na chwilę z górskich tras, aby odwiedzić Muzeum Przyrodnicze TANAP i Górski Ogród Botaniczny. Dzięki bogatym zbiorom można zapoznać się z tatrzańska fauną i florą. Dodatkowo w muzeum są organizowane pokazy filmów na temat górskich zwierząt, działalności człowieka, czy ratownictwa.
 
 
http://www.klubznizek.pl/upload/1473087297394_(2).jpg

A najlepszą bazą wypadową dla każdego wielbiciela tatrzańskiej przyrody będzie uroczy hotel Tatranec, który zapewnia spokojny wypoczynek, z jednoczesnym dostępem do wielu atrakcji takich jak sauna, wypożyczalnia rowerów czy siłownia.

 

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej