Poniedziałek, 16 lipca 2012

Budzikom śmierć!


Dzwoni budzik. Z niedowierzaniem przecierasz oczy.
 
Poniedziałek. Podobno najlepszy sposób na zmarnowanie 1/7 swojego życia. 
 
Słowo to w każdej kulturze wywołuje podobne odczucia. Nawet jeśli lubisz swoją pracę, to poniedziałkowy poranek z pewnością jest szokiem dla organizmu. Można zaryzykować stwierdzenie, że weekendowy chill out wyłącza szare komórki! A potem tak trudno jest wrócić do formy... Kolektywność tego uczucia skłania nas do zamieszczenia paru wskazówek na udany początek tygodnia:

 
Jak przetrwać poniedziałek w pracy?
 
1. Nie przemęczaj się! Nadwyrężanie umysłu na początku tygodnia (a przez niektórych ludzi w ogóle) może przynieść tylko negatywne rezultaty.
2. Zrezygnuj z listy rzeczy do zrobienia na cały tydzień (tzw. to-do-list). To nigdy nie wychodzi (Ci, którzy mówią, że wychodzi – zapewne za niezłą kasę ściemniają). Zamiast zamartwiać się terminami i wynikami pracy, zrób odwrotnie – na poniedziałek zaplanuj sobie najmniej! Tym sposobem istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzień ten mile Cię zaskoczy.
3. Zostało naukowo udowodnione, że 40-minutowa drzemka w ciągu dnia zmniejsza ryzyko chorób serca i zwiększa produktywność. Jeśli szef zapyta, co robisz, przedstaw mu statystyki i artykuły na temat możliwości zaoszczędzenia poprzez wprowadzenie obowiązkowych drzemek (tzw. leżakowania).
4. Staraj się okazywać wdzięczność za to, że masz tą pracę! Koleżance zrób kawę, a koledze popraw źle zawiązany krawat. I najważniejsze - przyjdź do pracy z uśmiechem na twarzy :-) Pomyśl o wspaniałych możliwościach, które może przynieść ci ten tydzień! Jeśli nawet tego nie widzisz, wyobraź sobie po prostu, że dostajesz awans i jesteś już tak ustawiony/a, że nie musisz się przejmować czymś takim jak poniedziałek! 
 

 
5. Pomyśl o tym, ze jutro jest wtorek i to jutro właśnie powiesz sobie, że pojutrze już czwartek, a czwartek to w sumie preludium weekendu!
6. Głowa do góry! Poniedziałek zdarza się co tydzień, ale przecież piątek także! :-)A Ty jaki masz sposób, by doczołgać się do poniedziałkowego wieczoru...?

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej