Czwartek, 29 sierpnia 2013

LAST MINUTE z Rainbow Tours!


Zaprzyjaźnione biuro podróży Grand Voyage ma dwa OSTATNIE miejsca na wycieczkę objazdową pt. Uroki Morza Śródziemnego! 8 dni, z przelotem, zwiedzaniem mnóstwa atrakcji i świetną zabawą! Sprawdźcie to - czasu pozostało mało!

Wycieczka objazdowa: " Uroki morza Śródziemnego" - 8 dni, samolotem

organizator: Rainbow Tours

Wylot z Gdańska !
termin: 31.08 - 07.09.2013
wycieczka dla 2 osób

cena pierwotna: 3150 zł od osoby
cena LAST MINUTE: 1600 zł od osoby


Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany taka okazyjną wycieczką w super cenie, prosimy o JAK NAJSZYBSZY kontakt z biurem Grand Voyage i podanie hasła KLUB ZNIŻEK: 58 714 12 41.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko dzisiaj 29 sierpnia, do godziny 14:00!
Program:
 

Monako i Lazurowe Wybrzeże - Barcelona i Sagrada Familia - Pireneje i Andorra - papieskie Avignon i słynny most Pont du Gard - Carcassonne i Lourdes

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady
Spotkanie z pilotem na lotnisku, a następnie transfer do hotelu w okolicach Girony lub na Costa Brava/Maresme. Nocleg.

Dzień 2
Wcześnie rano śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Nimes i krótkie zwiedzanie - w programie między innymi rzymski amfiteatr, na którym rozgrywane są corridy oraz świątynia Maison Carree w stylu greckim. Następnie udamy się do Avignonu, ale po drodze zatrzymamy się przy majestatycznym akwedukcie Pont du Gard. W Avignonie, który przez pewien czas był stolicą papieży zwiedzimy Pałac Papieski, plac d’Horloge z ratuszem i wieżą zegarową oraz słynny most St.Benezet. Nocleg w okolicach Avignonu. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 300 km.

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Monako i Monte Carlo, w programie Ogród Egzotyczny obsadzony tysiącami sukulentów, Muzeum Oceanograficzne z bogatymi zbiorami fauny i flory akwenów wodnych całego świata, stare miasto z Katedrą i z Pałacem oraz Le Grand Casino. Następnie przejazd do Cannes, spacer po Alei Gwiazd i okolicy Pałacu Festiwalowego oraz uliczkami starego miasta. Nocleg na Lazurowym Wybrzeżu. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 320 km.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Nicei. Spacer wzdłuż Promenady Anglików oraz Cours Salea - poranny targ kwiatowo-warzywny i miejsce wieczornych, kawiarnianych spotkań mieszkańców i turystów. Następnie przejedziemy na punkt widokowy do urokliwej miejscowości Eze, położonej pomiędzy Niceą i Monako - skąd roztacza się piękna panorama Lazurowego Wybrzeża. Następnie przejazd do Arles, tu zobaczymy rzymski amfiteatr oraz piękny kościół ST.Trophime. Przejazd na nocleg w okolicach Montpelier. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 450 km.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer do Carcassonne - zwiedzanie jednej z najwspanialszych średniowiecznych twierdzy, kościół St.Nazire oraz spacer po murach obronnych. Kolejnym punktem programu będzie Tuluza, gdzie zobaczymy zabytkowe centrum oraz bazylikę St.Sernin. Czas wolny w Tuluzie. Następnie przejazd do Lourdes i zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego: bazylika, podziemny kościół Piusa X, Grota Objawień ze źródełkiem uzdrawiającej wody. Nocleg w okolicy Lourdes. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 280 km.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Pireneje do Andorry - miniaturowego państwa położonego w malowniczych dolinach Pirenejów. W drodze do Andorry wjedziemy do Foix, gdzie zobaczymy górujący nad starówką zamek z trzema wieżami - należący do hrabiów Foix. Po przyjeździe do Andorry spacer, czas na zakupy w strefie wolnocłowej. Nocleg w hotelu w okolicach Barcelony/Costa Brava/Maresme (przyjazd bardzo późno). Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 480 km.

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antoniego Gaudiego: kościół Sagrada Familia(z zewnątrz), Park Guell, dzielnica Gotycka wraz z Katedrą oraz Pałacem Królewskim, plac św. Jakuba (patron Katalonii) oraz Las Ramblas - najpiękniejsza ulica miasta - czas wolny. Dla fanów piłki nożnej - zwiedzanie stadionu FC Barcelony - Camp Nou - dodatkowo płatne 22 Eur. Wieczorem powrót na nocleg do hotelu. Dla chętnych wyjście na wieczór FLAMENCO. Cena 34 Eur. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 100 km.

Dzień 8
Rano śniadanie (w zależności od godzin powrotu do Polski możliwe w formie suchego prowiantu). Wykwaterowanie.
Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.
Klienci pozostający na pobyt - transfer do wybranego hotelu.
 

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/*** położone z reguły poza zwiedzanymi miastami lub w najbliższych okolicach. Na terenie Hiszpanii w hotelach bar i restauracja, we Francji hotele sieci Etap lub innej (nie ma restauracji ani baru). Pokoje 2-, 3- osobowe (przy czym 3- os. to z reguły pokój 2- os. z dostawką), wszystkie z łazienkami i WC, czasami z telefonem i TV. Śniadania kontynentalne.
Ze względu na to, iż w hotelach we Francji nie ma restauracji ani baru, a najbliższe mogą znajdować się w znacznej odległości sugerujemy, by zjeść ciepły posiłek podczas czasu wolnego w odwiedzanych miastach.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Gerony, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych (lub 14 za dopłatą), śniadania kontynentalne, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu (podczas pobytu na Costa Brava/Costa del Maresme opieka rezydenta), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: pozostałych posiłków, biletów wstępu, systemu Tour Guide, opłat za miejscowych przewodników oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, opłat za lokalnych przewodników i systemu Tour Guide - ok. 145 EUR. Dla chętnych możliwość wykupienia pakietu kolacji - koszt ok 67 Eur.

Uwaga: W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata lokalnego podatku - ok. 0,5 Eur/noc.

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej