Wtorek, 3 września 2013

Niebanalne pomysły na podróż...
Nasz konkurs podróżniczy trwa, dostaliśmy zaskakująco dużo propozycji wyjazdów!

Widać, że jesteście głodni Świata.

 

Wasze propozycje, to wspaniała baza ciekawych pomysłów na wyjazd!

 


Oto niektóre pomysły:
 

Chciałbym w przyszłym roku wybrać się z żoną na rajd pieszy w północnej Szwecji. Impreza nazywa się Fjallraven Classic. 110 km pieszo. Bajkowe widoki i dzika przyroda. Najłatwiej jest się tam dostać samolotem :)

 

W 2014 roku mam rocznice ślubu chciałbym żonę zabrać do miasta miłości do Paryża

 

USA. Nowy York. Manhattan. Podążyć śladami bohaterów 'Plotkary'. By móc stanąć na drodze i krzyknąć 'taxi!':)

 

Niektóre są oryginalne i filozoficzne, np.:

 

Chodzi mi po głowie podróż w głąb swojej duszy... Odkrywając świat mogę odkrywać siebie, swoje najgłębsze zakamarki. Rutyna i pośpiech codziennego świata nie pozwalają mi być sobą i cieszyć się pełnią życia.

 

...a niektóre związane z poszukiwaniem korzeni rodowych...wink

 

Moja podróż to byłoby poszukiwanie krewnych po Wujku Bolesławie , bracie mojej Mamy, który mieszkał w Buenos Aires w Argentynie i dwukrotnie był żonaty. Pierwszy raz z Włoszką, z którą miał dwójkę dzieci i drugi raz z kobietą z którą miał trójkę dzieci. Pierwszy raz usłyszałem o Argentynie gdy byłem jeszcze dzieckiem. Wtedy to dowiedziałem się, że mam tam Wujka Bolesława, brata mojej Mamy, który po drugiej wojnie światowej wyemigrował do Ameryki Południowej. Do połowy lat osiemdziesiątych mieliśmy z nim kontakt...
...Wujek kilka razy przysłał nam poprzez Pewex paczkę ze słodyczami, co pozwoliło nam w trudnych czasach raczyć się czekoladami i batonami zachodnimi, które dostępne były wyłącznie w Pewexie, dlatego Argentyna poprzez Wujka kojarzyła się nam (mam siostrę i pięciu braci) bardzo słodko. W Argentynie mieszka w sumie moja bliska rodzina i warto byłoby nawiązać kontakty, a być może dzieciom Wujka udałoby się odwiedzić i poznać Polskę, Ojczyznę ich Ojca, a także liczną rodzinę, bo Wujek miał pięć sióstr... (przytoczono tylko fragment opowieści)

Zabawa trwa, może kiedyś opublikujemy wszystkie pomysły (oczywiście anonimowo) !

Link do konkursu: http://www.klubznizek.pl/konkurs


 

Wtorek, 19 grudnia 2017

Prezenty Last Minute


Środa, 23 sierpnia 2017

„Węgierskie morze” – Balaton


Każdy, kto słyszał o Balatonie zapewne wie, że to jest nie tylko największe jezioro w południowo-zachodnich Węgrzech, ale również największe w całej Europie Środkowej. Co ciekawe, jego nazwa wzięła się od słowiańskiego rdzenia boltьno(-je ezero), które oznacza „błotne (jezioro)”.Węgrzy, nie mający przecież dostępu do morza, mogą się pocieszyć tym niesamowitym jeziorem o lazurowej tafli, jakim jest Balaton.

...czytaj dalej

Czwartek, 18 maja 2017

Władysławowo – atrakcyjne miasto na polskim wybrzeżu


Miejscowość położona w najlepszym miejscu na letni wypoczynek, zaledwie 50 kilometrów od Trójmiasta, 33 kilometry od Helu oraz w pobliżu innych kurortów nadmorskich. Świetna lokalizacja, malownicze widoki oraz niskie ceny pobytów to sekret, dzięki któremu to miejsce zawdzięcza niesłabnące zainteresowanie urlopowiczów, nie tylko z Polski.

 

...czytaj dalej

Piątek, 28 kwietnia 2017

Co słychać w Jastrzębiej Górze?


Zbliża się upragniony weekend majowy, po nim jednak warto zastanowić się nad letnim odpoczynkiem, ponieważ do wakacji zostało tak na prawdę niewiele czasu. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was artykuł z ofertami na dwa pobyty w malowniczej Jastrzębiej Górze oraz kilka informacji odnośnie tej miejscowości. To idealne propozycje dla osób, które nie zaplanowały sobie jeszcze urlopu lub wakacji, chcących spędzić je nad polskim morzem.
...czytaj dalej